4747 | Ziraat Bankası SMS ile Hesap Bakiyesi Sorgulama

Ülkemizin en çok müşteriye ve en köklü tarihe sahip olan Ziraat Bankası, müşterilerine daha erişilebilir olmak ve müşterilerinin bankacılık işlemlerini çok daha kolay gerçekleştirebilmesi için birçok servisi hizmete almıştır. Birçok vatandaş Ziraat Bankası hesabımda ne kadar var sorusuna yanıt alabilmek için Ziraat Bankası ATM’lerini kullanarak bakiye sorgulamaktadır. Ancak Ziraat Bankası müşterilerinin nerede ve ne zaman olursa olsun hesap bakiyelerini sorgulayabilmeleri için Ziraat Bankası SMS ile hesap bakiyesi sorgulama işlemini hayata geçirmiştir.

Hesap bakiyenizi; Ziraat Bankası şubelerinden, Ziraat Bankası ATM’lerinden, Ziraat Bankası internet bankacılığı üzerinden ve sadece SMS göndererek kolayca öğrenebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Ziraat Bankası SMS ile hesap bakiyesi öğrenme işlemini nasıl yapacağınız hakkında detaylı bir bilgi vereceğiz.

Ziraat Bankası SMS ile Hesap Bakiyesi Sorgulama

Ziraat Bankası’nın SMS Bankacılığı adını verdiği hizmeti sayesinde birçok bankacılık işleminizi telefonunuzun SMS bölümü üzerinden sadece bir mesaj göndererek kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bu SMS Bankacılığı üzerinden kolayca Ziraat Bankası’nda bulunan banka hesabınızın güncel bakiye durumunu öğrenebilirsiniz. SMS üzerinden hesap bakiyesi öğrenmek için öncelikle telefonunuzun SMS bölümünü açınız ve mesaj bölümüne BAKIYE yazıp 4747’ye gönderiniz. Ziraat Bankası’nda bulunan tüm hesaplarınızın güncel bakiye bilgisi saniyeler içerisinde tarafınıza iletilecektir.

Eğer Ziraat Bankası’na kayıtlı cep telefon numaranızdan farklı bir numara ile hesap bakiye sorgulama işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız yine aynı şekilde telefonunuzun mesaj bölümü üzerinden BAKIYE yazıp boşluk bırakıp müşteri numaranızı 4747’ye göndermeniz gerekmektedir. Mesajı gönderdiğiniz operatörün bir farkı yoktur. Göndermiş olduğunuz mesajların tümü ücretsizdir.

Ziraat Bankası SMS Üzerinden Hesap Bakiyesi Öğrenme

Yukarıdaki başlıkta bahsetmiş olduğumuz gibi mesaj bölümü üzerinden BAKIYE yazıp 4747’ye gönderdiğiniz anda tarafınıza ait ilk 10 Ziraat Bankası hesabınızın bakiye bilgisi yine mesaj şeklinde saniyeler içerisinde tarafınıza iletilecektir. Bu servis tamamen ücretsiz bir servistir. Gün içerisinde sınırsız sayıda Ziraat Bankası SMS ile hesap bakiyesi sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca internet bankacılığı üzerinden de tek tıkla hesabınız hakkında hesap bakiyesi de dahil olmak üzere tüm detaylara ulaşabilirsiniz. SMS Bankacılığı ile ilgili sormak istediğiniz tüm soruları aşağıdaki yorum bölümü üzerinden uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası başlıklı makalemizde ziraat bankası müşteri hizmetleri telefon numarası hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapılmamış.

Bu yazıya yorum yap