Akbank EFT Ücretleri ve EFT Saatleri

EFT ve havale işlemlerinin ücreti her bankada farklılık gösteren bir durumdur. Bu makalemizde Akbank müşterisi herhangi birine para transferi işlemi yaparken Akbank EFT ücretleri ve Akbank EFT saatleri konusunda merak edilen tüm soruları detaylı bir şekilde açıklayacağız. Öncelikle EFT işlemi birçok bankacılık kanalı üzerinden yapılabilmektedir. Akbank şubelerinden, Akbank çağrı merkezi üzerinden, Akbank ATM’leri üzerinden ve Akbank İnternet bankacılığı üzerinden EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Şubeden EFT Ücreti

Akbank Bankası şubeleri aracılığı yapılan EFT işleminin ücreti %0,05’lik bir oran üzerinden hesaplanır. Yapılan hesaplama sonucunda çıkan asgari tutar 50 TL ye denk gelirken azami tutar 325 TL ye denk gelmektedir. İnternet üzerinden gerçekleştirilen EFT işleminde ise masraflar daha da düşmektedir. Eğer düşük ücretli bir EFT işleminiz bulunmaktaysa İnternet bankacılığı kanalını kullanmanızı öneririz.

Akbank İnternet Bankacılığı EFT Ücreti

Akbank internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirilen EFT işleminin ücreti belirlenirken önemli olan işlemin gerçekleşme zamanıdır. Saat 16:00’dan önce gerçekleştirilen EFT işlemlerinde 4,90 TL masraf alınır iken 16:00-17:00 saatleri arasında gerçekleştirilen işlemlerden 7,50 TL alınmaktadır. Geç EFT diye tabir edilen bu zaman diliminde EFT ücretleri artabilmektedir.

Akbank Müşteri Hizmetleri EFT Ücreti

Çağrı merkezi kanalı ile EFT işlemi gerçekleştirilecek ise alınan masraf asgari tutar 20 TL iken azami tutar 50 TL ye çıkmaktadır. Bu tutar hesaplanırken yüzde 0,05 lik bir azami oran göz önüne alınır. Akbank Bankasının direkt mobil uygulamasıyla gerçekleştirilen EFT işleminde ise masraf 3,50 TL dir. İşlem saati 16:00 ı geçtiğinde ise bu tutar 6,50 TL’yle çıkmaktadır.

Akbank ATM ile EFT Ücreti

Akbank Bankası atmleri kullanılarak 16:00 dan sonra gerçekleştirilen EFT işlemlerinde ise 10 TL, ileri bir vade belirlenerek yapılan EFT işlerimde ise 9 TL EFT ücreti alınmaktadır. Akbank Bankası kredi kartı ile EFT talimatı tanımlandığında yüzde 3,78 lik bir asgari oran üzerinden EFT ücreti hesaplanırken Akbank Bankası kredi kartı ile yapılan anında EFT işleminden yüzde 4,5 luk bir asgari oran üzerinden EFT ücreti hesaplanmaktadır. EFT işlemi masrafları belirlenirken yapılan işlemin niteliği de önem taşımaktadır. Akbank Bankası atmleri kullanılarak başka bir banka kredi kartı borç ödemesi gerçekleştirilirken 9 TL EFT ücreti alınmaktadır.

Bu konuda dikkat edilmesi gereken önemli bir husus ise yukarıda belirtilen EFT ücretlerinde banka tarafından değişiklik yapılabilme hakkı saklı tutulmaktadır, işlem sırasında bilgilendirme yapılmaktadır.

Akbank EFT Ücretleri

Güncel olarak Akbank’ın EFT işlemlerinden almış olduğu ücret şu şekildedir;

İşlem Kanalı İşlem Ücreti
ATM üzerinden 15,00 TL
Banka şubesi üzerinden 55,00 TL
Telefon bankacılığı üzerinden 55,00 TL
İnternet bankacılığı üzerinden 5.25 TL

Akbank EFT Saatleri

Son yapılan düzenlemeler sonucunda Akbank EFT saatlerinde esneklik göstererek 17.15’e kadar EFT işlemini kabul etmektedir. Tam olarak belirtecek olursak Akbank EFT saatleri saat 09.00 ile 17.15 arasında gerçekleştirilebilmektedir. Burada unutulmaması gereken husus ise saat 16.00’dan sonra gerçekleşen işlemlerin geç EFT olarak geçmesi ve işlem ücretinin normal EFT ücretinden daha fazla olmasıdır.

Akbank EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Yukarıda belirtmiş olduğumuz işlem kanalları üzerinden yapmış olduğunuz EFT’ler göndermiş olduğunuz banka hesabına en geç 30 dakikada ulaşmaktadır. Transferin gerçekleşmemesi gibi durumlarda Akbank müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Akbank EFT ücretleri ve saatleri hakkında sormak istediğiniz tüm soruları aşağıda bulunan yorum bölümü üzerinden kolayca sorabilirsiniz.

Yorum yapılmamış.

Bu yazıya yorum yap