Bankalar Borç Kapatma Kredisi Verir Mi?

İnternet aracılığıyla hizmet kapasitesini arttıran e ticaret sitelerinin sayısal olarak artışı, alışveriş ve harcama alışkanlıklarının değişiminden dolayı, özellikle kredi kartı harcamalarının, kredi çekimlerinin ve bireysel para alışverişlerinin arttığı şu dönemde, bireylerin borçlarını hızlıca kapatmak amacıyla bankalardan kredi çekme isteği içerisinde olduğu gözlemlenmiştir. Bu bağlamda, banka müşterilerinin bankalara en çok yönelttiği sorulardan bir tanesi de bankalar borç kapatma kredisi verir mi, olmuştur. Bireylerin başvurduğu bu yöntem, büyük çoğunlukla bir bankadan aldığı kredinin veya kredi kartının borcunu, başka bir bankadan çekeceği kredi ile kapatmak amacıyla geliştirilmiştir.

Peki Bankalar Borç Kapatma Kredisi Verir Mi? Hangi Şartlarda Verir?

Bankalar müşterilerine borç kapatma kredisi vermektedirler. Bu kredinin verilebilmesi için belli şartlar talep eden bu bankalar, öncelikle söz konusu müşterilerinin hangi bankalara kayıtlı faal üyeliğinin olduğunu öğrenmek istemektedirler. Bu kredi türünün başvurusu şubeye giderek yapılmakta olup, istenen birtakım bilgiler resmi rapor şeklinde sunulmak durumundadır.

Bankalar Borç Kapatma Kredisi Verir Mi?

Borç Kapatma Kredisini Hangi Bankalar Veriyor?

Türkiye’de temel olarak borç kapatma kredisi veren ve birçok şubesi olan bankalar mevcuttur. Bu bankalar sırasıyla Şekerbank, Akbank, Halk Bankası, TEB Bankası ve Finansbank’tır. Bu bankalara şubelerine gitme suretiyle bizzat başvurarak gerekli belgeleri götürdüğünüz takdirde, kredi notunuzun da başvurduğunuz kredi paketine uygun görülmesi halinde kredi önbaşvuru işlemlerinizden sonra kredi başvuru, ardından kredi kabul süreçleri başlayacaktır.

Borç Kapatma Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Bankalar sizden temel olarak nüfus cüzdanınızı her işlemde talep ettiği gibi kredi başvurusu işleminde de talep etmektedirler. Ayrıca, geçtiğiniz üç ay içerisinde adınıza düzenlenen faturalardan birini de istiyorlar. Aylık gelirinizin sembolü olarak bir gelir belgesi, özel sektörde de çalışsanız, kamuda da çalışıyor olsanız bankanızın kesin olarak talep ettiği belgeler arasına girmektedir. Kefil olarak getirebileceğiniz bir kişi ve o kişinin de belgeleri gerekmekle birlikte, bahsi geçen borç kapatma kredisini çekmenize neden olan borcunuzun miktarı, bağlamı, ve borç ödemeniz gereken kredi veya kredi kartının bağlı olduğu bankanızla ilgili bankanız tarafından onaylanmış ve mühürlenmiş bir belge başvurduğunu banka tarafından istenmektedir. Kısacası, bankalar borç kapatma kredisi vermektedirler.

Bir önceki yazımız olan DenizBank Sunduğu Kredi Fırsatları 2018 başlıklı makalemizde denizbank kredi fırsatları 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapılmamış.

Bu yazıya yorum yap