Finansbank Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Finansbank birçok müşterinin tercihi haline gelmiş bankalardan bir tanesidir. 1987 yılında hizmete başlayan Finansbank, müşterilerine en uygun kredileri sunan bankalar arasında yer alır. Finansbak, kredi talebinde bulunan tüketiciler için öncelikle kredi notuna göre işlem yapıyor. Durum böyle olunca tüketiciler tarafından en fazla merak konusu olan soruların başında gelmekte. Banka tüketicinin kredi notunun yüksekliğine, kredi miktarına ve kredi vadesine göre karşılaştırmalar yapıyor ve ona göre kredi onayı veriyor.

Kredi Notu Öğrenme Yolları

Bankalardan kredi çekmek istediğinizde bankaların öncelikli kredi kriteri sizin kredi notunuz oluyor. Kredi notu bankalarla işlem yapan tüm tüketicilere ait birer kredi değerlendirme notudur. Bu notu öğrenmek isteyen tüketiciler findex adlı siteye üye olarak belirli bir miktar karşılığında kredi notu temin ederek ayrıntılı öğrenme sağlayabiliyorlar. Ayrıca, aylık kredi notu öğrenme paketlerine de üye olabilirsiniz.

Bazı bankalar, müşterilerine internet bankacılığı aracılığıyla kredi notunu ücretsiz olarak da öğrenme imkânı sunuyor. Bunun için tüketici internet bankacılığına girerek kredi notu raporu talebinde bulunması yeterli oluyor. Hemen hemen bütün bankalar kredi notu raporunu belirli bir ücret karşılığında tüketicilere bu imkânı da tanıyor. Buradaki önemli husus kredi notu raporu için gerekli ücreti ödemeniz gerekiyor.

Kredi Notu Yüksek Olması İçin Neler Yapılmalıdır?

Kredi notu kredi almak isteyen birçok insan için sorun olabiliyor. İnsanlar bu kredi notu sayesinde kredi almak veya alamamak arasında kalabiliyorlar. Bunun için birçok yönteme başvurabiliyorlar. Kredi notunun temelinde bankalarla yapılan ekonomik işlemler olması sebebiyle bunların kesinlikle zamanında ve düzenli bir şekilde yapılması gerekiyor. Çekilen krediler vaktinde ödenmeli, kredi kartları zamanında tahakkuk ettirilmeli çek senet işlemlerinde illegal işlemlere karışılmamalıdır. Kredi borçlarında en az 10 günlük aksamalar yapılırken kredi kartı borcu ödemelerinde kart borcunun en az asgarisinin ödenmesi gerekiyor. 3 defa art arda asgarisi ödenen kredi kartı borçlarında kredi notu düşüyor. Ödeme sıkıntısı yaşanılan durumlar bankanızla iletişime geçerek gerekli yapılandırmalarda bulunmalısınız.  Fakat bu yapılandırmaların sonucunda yine de borcunuzu ödemezseniz kredi notunuz kırmızıya düşebilir.

Bir önceki yazımız olan Finansbank Çalışma Saatleri başlıklı makalemizde Finansbank Çalışma Saatleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapılmamış.

Bu yazıya yorum yap