Garanti Bankası EFT Ücreti Ne Kadar?

Türkiye’nin önde gelen bankaları arasında yer alan Garanti bankası bazı işlemler için müşterilerinden masraf adı altında ücret talep etmektedir. Garanti bankasından diğer bankalara ve hesaplara gönderilen EFT ücretleri gönderdiğiniz yönteme göre farklı olmaktadır. Garanti bankası EFT ücreti ne kadar? Sorusu için gönderiminizin şekli önemlidir. Gönderi durumuna göre her biri için farklı ücret talebi oluşmaktadır. EFT gönderimini ister şubeden, ister cep telefonunuz üzerinden, isterseniz de ATM lerden, isterseniz telefon bankacılığını kullanarak kolaylıkla yapabilirsiniz.

Garanti Bankası EFT Gönderim Ücreti

Garanti bankasından EFT gönderimi yapmak için banka şubelerine giderek işlem yapabilirsiniz. Garanti bankası şubeden yapıla EFT ücreti en az 40 TL en fazla ise 250 TL olacak şekilde belirlenmiştir. Göndereceğiniz limite göre bu oran değişmektedir. EFT gönderim işlemini Alo Garanti üzerinden yapma imkânınız bulunuyor. Bu şekilde Hesaptan isme ya da hesaba EFT yapmanız halinde sizden istenecek ücret 20 TL ve 50 TL arasında değişen ücretler olmaktadır. Garanti bankası internet şubesinden isme ya da hesaba EFT yapmanız halinde vereceğiniz ücret 3.90 TL olarak belirlenmiştir. Garanti bankası ATM üzerinden EFT yapmanız halinde ödeyeceğiniz tutar 5.90 TL olarak belirlenmiştir. Garanti bankası cep bank EFT ücreti ise 2.75 TL’dir. EFT gönderimizi çok geç saatlerde yapmanız halinde bu tutarlar farklılık göstermekte ve daha fazla ücret talebi oluşmaktadır.

Garanti Bankası EFT Limitleri

Garanti bankasının günlük EFT limit tutarı bulunmaktadır. Bu tutarlar doğrultusunda EFT gönderimi sağlayabilirsiniz. Bankanın günlük olarak belirlemiş olduğu EFT limiti en yüksek 250 bin TL en düşük ise 0.01 TL olmaktadır. Belirlenen limitler EFT yapmak için birçok yöntemi kullanabilirsiniz. Sizin için en basit ve kolay yöntem cep telefonunuza garanti uygulamasını indirerek güvenli şekilde işlem yapmak olacaktır. Bu sayede hem güvenli ödeme yapabilir hem de daha az masraf ödeyebilirsiniz. Garanti bankası cep şubesini cep telefonlarınıza indirmek ücretsiz bir işlemdir.

Garanti Bankası EFT Saatleri

Tüm iş yerlerinde olduğu gibi bankalarında belirli çalışma saatleri bulunmaktadır ve tüm işlemlerinizi bu saatlerde yapmanız size daha fazla avantaj sağlayacaktır. EFT gönderimi yapmak için Garanti bankası çalışma saatleri içerisinde yapmanız ücret konusunda daha avantajlı olacaktır. Sabah saat 09.00’dan akşam 17.00′ a kadar EFT yapabilirsiniz. Bu saatler arasında yapmış olduğunuz EFT karşıdaki kişiye aynı gün iletilmiş oluyor. 17.00’dan sonra yapacağınız EFT ise diğer bir güne sarkıyor.

1 yorum yapılmış.

  1. Mesut 8 Temmuz 2018

Bu yazıya yorum yap