Halk Bankası Hesaplı Konut Kredisi

Günümüzde Hesaplı konut Kredisi bir hayli çok fazla ün salmaya başlamıştır. Özellikle Ev, Araba hayali olan insanlar için gayet doğru bir girişim fikri olabilir. Halk Bankası Hesaplı Konut Kredisi ile, düzenlemekte olduğu konut kredisi kampanyalarıyla binlerce kişiyi ev ve araba sahibi yapmıştır. Düşük faiz oranları ve uygun ödeme koşullarıyla müşteriler kredi sahibi olabilmektedir. Banka 120 aya varan vade ve 3 ay erteleme fırsatıyla ev veya araba sahibi yapmaktadır. Böylelikle insanlar Halk bankasının sunduğu bu önemli hesaplı konut kredisi fırsatını değerlendirmek istiyor fakat kafasındaki soru işaretlerini de gidermek istiyor. Bizler de sizlere bu konu ile ilgili kafanızdaki oluşmuş ya da oluşacak fikir, sorulara bu yazımızın içeriğinde Halk Bankası Hesaplı Konut Kredisi kampanyası koşulları ve detayları hakkında sizlere faydalı olacak bilgileri vereceğiz. Böylelikle düşündüğünüz soru, sorun, fikirler ile ilgili sizleri en iyi şekilde aydınlatmış olacağız.

Halkbank 100.000 TL konut kredisi ödeme tablosu

Halk Bankası, 120 aya varan vade ile 100.000 TL tutarında konut kredisi finansmanı sağlamaktadır. Banka yüzde 1.38 faiz oranı ile müşterisini ev sahibi yapmaktadır. Bu kredi için belirlenmiş olan faiz oranı yüzde 1.38’dir. Bu kredi için bankaya ödenmesi gereken tahsis ücreti 500 TL’ye tekabül etmektedir. 120 ay vade ile finanse edilen bu kredi için ödenmesi gereken taksit tutarı 1710.20 TL’dir. 100.000 TL konut kredisi için ortaya çıkan diğer masrafların toplamı ise 805,76 TL’dir.

Diğer masraflar ise 650 TL ekspertiz ücreti ve 155,76 TL ipotek tesis ücretidir. Bu kredinin belirlenen yıllık maliyet oranı ise yüzde 18.2942’dir. Bu noktada, Halkbank avantajlı konut kredisi ortaya çıkan masraflar tüketicinin durumuna bağlı olarak da değişkenlik gösterebilmektedir.

Halkbank Genel Konut kredisi kampanyaları

Bankanın düzenlediği konut kredisi kampanyalarında 500.000 TL’ye kadar kredi 120 aya kadar vadelendirilmektedir. Üstelik bu kredi için belirlenmiş olan faiz oranı yüzde 1.38’dir.

500.000 TL’den 1.000.000 TL’ye kadar talep edilen krediler de yine 120 aya kadar vade seçeneğiyle sahip olunabilmektedir. Bu kredi için belirlenmiş olan faiz oranı ise yüzde 1.48’dir.

1.000.000 TL ve üzerindeki bütün konut kredileri için de 120 ay vade fırsatı sağlanmaktadır. Bu krediler için belirlenmiş olan faiz oranı ise yüzde 1.58 civarı orana tekabül etmektedir. Bankaya başvuruda bulunarak ihtiyacınız kadar olan krediyi bankaya iletebilirsiniz.

Konut kredisi için gerekli belgeler nelerdir?

Bankalara konut kredisi başvurusu yaparken birtakım belgeler teslim edilmelidir. Banka şubesine başvurduğunuz zaman bankada başvuru formu doldurursunuz. Daha sonra ise; nüfus cüzdanı, gelir belgesi, satın alınacak olan konutun tapu fotokopisi bankaya başvuruda bulunurken teslim edilmelidir.

Bir önceki yazımız olan 4747 | Ziraat Bankası SMS ile Hesap Bakiyesi Sorgulama başlıklı makalemizde ziraat bankası hesap sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapılmamış.

Bu yazıya yorum yap