İş Bankası EFT Ücretleri Ne Kadar?

İş Bankası EFT Ücreti Ne Kadar; EFT, ödeme yapılacak olan banka hesabından, başka bir bankada hesabı bulunan şahsa veya şirkete yapılacak olan para aktarma işlemidir. EFT, bire bir havale işlemi gibi yapılmaktadır. EFT ve havale ile aralarındaki tek fark, havale aynı banka kullanıcıları arasında yapılırken EFT farklı bankalar ve farklı bankaların kullanıcıları arasında yapılan para transfer işlemidir. EFT‘nin açılımı, Elektronik Fon Transferidir. Peki İş Bankası EFT ücretleri ne kadardır?

İşbankası Eft Ücreti Ne Kadar; EFT, hesap numarası yardımı ile ve IBAN numarası yardımı ile yapılabilmektedir. Fakat IBAN ile para transferi yapmak gündelik işlerinizde sizlere kolaylık sağlayacaktır. IBAN ile transfer yaptığınız zaman sadece göndereceğiniz şahsın IBAN’ı gerekirken, hesap numarası ile para transferi yaparken kişinin tam hesap adını, banka adını, bankanın şube numarasını bilmeniz gerekmektedir. Hesap numarası ile EFT yapmak oldukça karışık bir para transfer seçeneği olup, hata yapma riski de diğer yönteme göre oldukça fazladır.

İş Bankası EFT Ücretleri

BDDK, bankaların müşterilerinden aldığı hizmet bedellerini yayınladı. Bu bilgilerden sonra güncel olarak bankaların EFT hizmet bedelleri açıklandı. Fakat BDDK’nın açıkladığı veriler, bankaların EFT ücretlendirmesi konusunda birbirlerinden çok farklı rakamlara yönelmediğini gösterdi. Yayınlanan verilere göre EFT ve havale ücretleri neredeyse tüm bankalar için aynı durumda. Bankalar havaleye nazaran EFT ücretlerini bir kademe yüksekte tuttu. 11 banka ortalama olarak EFT ücretlerini 25 ile 40 TL arasında tutarken, havale ücretlerini 25 ile 30 TL arasında tuttu. Çoğu banka 1000 TL ve altındaki EFT’lerden 20 TL civarı ücret alırken, bin TL’den sonra bu ücret 25 ile 40 TL arasında değişiklik gösteriyor.

BDDK‘nın yayınladığı verilerle birlikte güncel olarak EFT ücretlerinde İş Bankası hesaptan yapılan EFT işlemlerinde 35 TL ücret alıyor. Fakat İş Bankası nakit şekilde yapılan EFT işlemleri için 40 TL ücret almaktadır.

İş Bankası EFT ücretleri hakkında sormak istediğiniz tüm soruları aşağıda bulunan yorum bölümü üzerinden kolayca sorabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Akbank EFT Ücretleri ve EFT Saatleri başlıklı makalemizde akbank eft ücretleri nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapılmamış.

Bu yazıya yorum yap