Mesajla Emeklilik Kredisi Almak Mümkün!

Halkbank, Türkiye’de internet bankacığını ve cep bankacılığı geliştirerek müşterilerine sanal ortamdan da hizmet veren teknoloji dostu bankalardan bir tanesi.  Bu bakımdan Halkbank, yoğun şehir hayatında kredi çekmek için bankaya uğrayamayanların kendilerine en uygun kredi çekme biçimüyle karşılaşmalarını sağlıyor. Yeni çıkardığı Emeklilik Kredisi’ne sahip olmak için şubeye hemen gelmeye gerek olmadığını belirten Halkbank, hem internet bankacılığı üzerinden hem de sms üzerinden yapılan başvuruları kabul etme sürecinden olumlu olarak geçerlerse geçerli sayıyor ve emeklilik kredisi başvurusu yapan bireylere internet bankacılığı ve cep bankacılığı üzerinden elli bin liraya kadar ihtiyaç kredisi sağlıyor.

Mesajla emeklilik kredisi almak mümkün diyen Halkbank, alt limit olmaksızın üst limiti de müşteri ve bankanın güvenliği açısından elli bin tl olarak belirlediği emeklilik kredisini hizmete açtı. Bu bağlamda emekliler şehrin yorgunluğuna karışmadan kredi çekebilecek, paralarını yakınlarındaki bir atm’den temin edebilecekler.

Hangi Bilgilerle Başvuru Yapılıyor?

E bankacılık veya cep bankacılık üzerinden kredi başvurusu yapabilme özelliği üzerinde uzun zamandır çalışan halkbank’ın, müşteri ve banka güvenliği sağlamak amacı ile bu başvuruları yaparken verilmesi gereken bazı bilgiler istemesi de oldukça akıllıca görülüyor. Halkbank, emeklilik kredisi başvurusu sırasında başvuran müşterisinden TC Kimlik Numarası bilgisini, ismini ve soy ismini, emekli yazıp yollamasını, mesajın sonuna ise müşteriden gelir durumunu eklemesini bekliyor.  Kısa mesajda geçecek olan emekli ibaresi bireyin başvurmak istediği kredi türünü belirlerken, diğer bilgiler bankanın kendi veri tabanında kayıtlı olan müşteri bilgileriyle yollanan bilgilerin uyumlu olup olmadığını teyit etmek amacıyla kullanılacak.

Mesajla emeklilik kredisi almayı mümkün haline getiren Halkbank, kredi başvurusu yapması gereken zamanda , kendisine destek olabilecek yakınlarını bulamayan yaşlı veya engelli emeklilerin de yardımına koşmuş gibi görünüyor. Bu yeni özellik sayesinde yaşlı veya engelli emekli bireyler, emeklilik kredilerine birkaç tıkla ulaşabilecekler. Oturdukları yerden hizmetin tadını çıkaracak emekliler, teknoloji ve bankacılığın buluştuğu ve bu buluşmanın tüketici ve veya müşterilere kolaylık sağladığı sistemler görmekten memnun gibi görünüyorlar. Kısacası, artık mesajla emeklilik kredisi almak mümkün olacak.

Bir önceki yazımız olan Güncel En Uygun Konut Kredisi Faiz Oranları başlıklı makalemizde en uygun konut kredisi faizleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapılmamış.

Bu yazıya yorum yap