Turizm Devi Konkordato Talebinde Bulundu

Konkordato son zamanlarda sürekli olarak duyduğumuz bir terim. Konkordato, borçların yeniden yapılandırılması için şirketlerin iflas etmeden önce mali durumunu düzeltmesi amacıyla borçların ertelenmesine verilen isimdir.

Türkiye’nin sayılı firmaları son zamanlarda sürekli olarak Konkordato ilan etmeye başladı. Bu şirketlerden bir diğeri Pamukkale Turzim. Kuruluşu 1962 yılına dayanan şirketi TBMM’nin kurucularından Hacı Mazlum Bababalım’ın torunları yönetmekte. Şirket İzmir Ticaret Mahkemesine başvurarak 3 ay ek süre talebinde bulundu.

600’den fazla otobüsü bulunan şirketin ise bu karara neden imza attığı anlaşılamadı. Son yıllarda akaryakıtın sürekli olarak zamlanması ile birlikte uçak firmalarının bilet fiyatlarının ucuz olması da eklenince birçok turizm şirketi sıkıntı yaşıyor.

Bu sebeplere ek olarak otobüslerin Euro bazında satılması ve son 1 yılda Türk Lirasının büyük çaplı devalüasyon yaşaması da cabası.

Bir önceki yazımız olan Gram Altında ki Değer Kaybı başlıklı makalemizde altın neye göre değer kazanır ve gram altın değer kaybetti hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapılmamış.

Bu yazıya yorum yap