Yapı Kredi 120 ay vadeli konut kredisi

Kirada oturmak bir kişi için oldukça sancılı bir süreçtir. Oturduğunuz gelip geçici ev için oldukça yüksek tutarlarda kira ödemesi yapıyor olabilirsiniz. Bunun yanında ev sahibinin tutumu da bu süreçte büyük bir öneme sahiptir. Bu tarz durumlara karşı pek çok kişi kendi evinin sahibi olmak ister. Bu durumda da maddi kaynak bulmak büyük bir sıkıntı olacaktır. Bunun için de bankaların düzenlediği konut kredisi kampanyaları tek çareniz olabilir. İçeriğimizde Yapı Kredi’nin düzenlemiş olduğu 120 aya varan vade ile düşük faizli konut kredisi detayları yer alacak.

Yapı Kredi 100.000 TL konut kredisi

Yapı Kredi, 3 aydan 120 aya varan vade fırsatıyla düşük faizli konut kredisi finansmanı sağlamaktadır. 1000 TL’den 500.000 TL’ye kadar konut tutarları için bankaya başvuruda bulunabilirsiniz. 100.000 TL konut kredisine 120 ay vade ile sahip olan bir banka müşterisi için yüzde 1.45 faiz uygulanmaktadır. Bu durumda kişinin ödeyeceği aylık taksit tutarı 1763 TL’ye denk gelmektedir. Ortaya çıkan bütün masrafların tutarı da 1296 TL’dir. Üstelik banka bu finansmanı sağlarken kefil ve teminatsız kredi avantajından da faydalandırmaktadır.

Yapı Kredi 120 ay vadeli konut kredisi

Yapı Kredi 200.000 TL konut kredisi

Bankadan 200.000 TL konut kredisi talep eden bir müşteri için uygulanacak faiz oranı yüzde 1.50’dir. Yine 120 aya varan vade seçeneğiyle bir kişi bu krediden faydalanabilmektedir. Maksimum vade tutarıyla bu krediye sahip olan bir kişinin ödeyeceği aylık taksit tutarı 3604 TL’ye tekabül etmektedir. Tabii belirtilmiş olan bu faiz oranı müşterinin kredi notuyla düşük faizli kredi sahibi olmasına engel değildir. Yani faiz oranında kişinin özel durumlarına bağlı olarak birtakım değişikliğe gidilebilmektedir.

Konut kredisi gereken belgeler nelerdir?

Konut kredisi almak için şubeye başvuruda bulunurken; nüfus cüzdanı, maaş bordrosu ve satın alınmak istenen konutun tapu belgesi fotokopisi gerekmektedir. Gelir belgesi kişinin çalışma durumuna bağlı olarak farklılık göstermektedir. Serbest meslek erbapları, çalışmakta olduğu meslek kuruluşundan üyelik belgesi fotokopisi teslim etmelidir. Tüzel kişiliğin ortağı olan kişiler ise ticaret sicil gazetesi fotokopisi ile başvuruda bulunmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Mesajla Emeklilik Kredisi Almak Mümkün! başlıklı makalemizde kolay kredi almanın yolları ve mesajla kredi almak hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapılmamış.

Bu yazıya yorum yap