Ziraat Bankası Bankkart Combo İptal Etme

Ziraat Bankası’nın 2018 yılında geliştirip tanıtmış olduğu Bankkart Combo sayesinde Ziraat Bankası müşterisi iseniz hem Ziraat Bankası banka kartınızı hem de kredi kartınızı tek bir karttan kolayca kullanabiliyorsunuz. Son zamanlarda toplum kredi kartı alışkanlığından vazgeçmesi ve ekonomik sebeplerden dolayı kredi kartlarını iptal ettirmektedir. Bu durumda Ziraat Bankası müşterilerinin aklındaki soru ise Bankkart Combo iptal etme işlemi nasıl yapılır?

Bankkart Combo kart ürününü iptal etmek için iki farklı yolu kullanabilirsiniz. Her iki işlem kanalında da kart kapatma veya iptal etme işlemi çok kısa süre içerisinde gerçekleştirilmektedir. Kart iptal etme işlemi tamamen ücretsiz ve basit bir işlemdir.

Ziraat Bankası Bankkart Combo İptal Etme

Bankkart Combo kartınızın kredi kartı özelliğini birçok yol ile kolayca iptal edebilirsiniz. Size en yakın Ziraat Bankası şubelerine giderek bireysel bankacılık yetkilisi aracılığıyla kartınızı iptal etmek istediğinizi beyan edebilirsiniz. Banka yetkilisi kısa süre içerisinde talebinizi işleme alarak kredi kartı özelliğinin iptal edilmesini sağlayacaktır.

Ayrıca Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak da Bankkart Combo kartınızı iptal edebilirsiniz. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarasını aradıktan sonra Bankkart Combo iptal etme işlemi ile ilgili menüyü tuşlayarak müşteri temsilcisine kısa süre içerisinde bağlanabilir; kartınızı iptal etme konusu hakkında beyan vererek kısa süre içinde kartınızı iptal edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Bankkart Combo Kredi Kartı Özelliğini Kapatma

Yukarıda beyan etmiş olduğumuz gibi size en yakın Ziraat Bankası şubeleri ve Ziraat Bankası çağrı merkezi üzerinden Bankkart Combo kredi kartı özelliğini iptal etme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bankkart Combo kartınızın kredi kartı özelliğini kapattırdığınızda tarafınıza yeni bir kart gönderilmez. Yani aynı kartınız üzerinden sadece banka kartı özelliğini kullanarak ödemelerinizi yapabilir; Ziraat Bankası ATM’leri üzerinden para çekim işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bankkart Combo kredi kartı kapattırma konusu ile ilgili herhangi bir ücret veya ceza söz konusu değildir. Eğer Bankkart Combo kredi kartı özelliğini kullanmak istemiyorsanız gönül rahatlığı ile hem şubeler üzerinden hem de Ziraat Bankası müşteri hizmetleri üzerinden dilediğiniz gibi kısa süre içerisinde kart iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası EFT Ücretleri Ne Kadar? başlıklı makalemizde iş bankası 2018 eft ücreti nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapılmamış.

Bu yazıya yorum yap