Ziraat Bankası Çalışma Saatleri

Osmanlı Devleti döneminden bu yana hizmet veren ve ülkemizin en köklü bankası olma niteliğini taşıyan devlet bankası olan Ziraat Bankası; Türkiye Cumhuriyeti üzerinde milyonlarca kişiye aktif olarak bankacılık hizmeti vermektedir. Ülkemizde en yaygın biçimde kullanılan, üniversite öğrencilerinin burslarını ve kredilerini aldığı, emeklilerimizin emekli maaşlarını aldığı banka olan Ziraat Bankası çalışma saatleri saat kaç ile kaç arası?

Birçok vatandaş bankacılık işlerini gerçekleştirebilmek için bankaların çalışma saatlerini merak etmektedirler. Bizde sizlere bu makalemizde Türkiye’de en çok müşteriye sahip ve günümüzün en büyük bankası olma niteliğini taşıyan Ziraat Bankası çalışma saatleri konusuna detaylı bir şekilde değineceğiz.

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri

Ülkemizde faaliyet gösteren banka kuruluşlarının neredeyse tamamı aynı çalışma saatlerine göre aktiflik göstermektedir. Ziraat Bankası sadece hafta içi müşterilerine hizmet veren bir bankadır. Ziraat Bankası’nın sabah açılış saati 09.00’dır. Ziraat Bankası kapanış saati ise 17.30’dur. Belirtmiş olduğumuz saat aralıklarında direkt olarak şubeye giderek tüm bankacılık işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Öğle Arası Tatili Ne Zaman?

Ziraat Bankası’nın öğle arası saati ise 12.30 ile 13.30 arasıdır. Belirtmiş olduğumuz saat aralıklarında banka öğle tatiline girer ve herhangi bir işlem gerçekleştirmeniz söz konusu olamaz. Saatler 13.30’u gösterdiğinde dilediğiniz gibi tüm işlemleriniz için Ziraat Bankası’na başvurabilirsiniz.

Ziraat Bankası Saat Kaçta Kapanıyor?

Genellikle tüm bankalar saat 17.00 itibari ile kapanmaktadır. Ancak Ziraat Bankası çalışma saatlerinde esneklik yaparak kapanış saatini diğer bankalara göre yarım saat uzatmıştır. Bu durumda Ziraat Bankası’nın kapanış saati 17.30’dur. Saat 17.30 sonrasında şube üzerinden herhangi bir bankacılık işlemi gerçekleştirmeniz maalesef mümkün değildir. Ancak hem Ziraat Bankası müşteri hizmetleri hem de Ziraat Bankası internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Combo Kumbara Nedir? başlıklı makalemizde combo kumbara nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapılmamış.

Bu yazıya yorum yap