Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası

Ziraat Bankası, yani tam ismi ile T.C. Ziraat Bankası A.Ş, Osmanlı Devleti zamanında 1863 yılında Mithat Paşa tarafından kurulmuştur. Ziraat Bankası ülkemizin en köklü ve en çok müşteriye sahip bankasıdır. Ana merkezi Ankara’da bulunan Ziraat Bankası; 7’den 70’e, öğrenciden emeklisine Türkiye Cumhuriyeti nüfusunun yarısından fazlası Ziraat Bankası müşterisidir. Ayrıca Ziraat Bankası dünya üzerinde bulunan birçok ülkede de aktif bir şekilde bankacılık hizmetleri vermektedir. Bu makalemizde sizlerle Ziraat Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası konusuna değinecek müşteri temsilcisine direk bağlanma işlemini gerçekleştirebilmeniz için yönlendirmelerde bulunacağız.

Bugün Ziraat Bankası’nın 1545’i yurtdışında olmak üzere, toplamda 3000’in üzerinde banka şubesi bulunmaktadır. Yurt içi ve yurtdışı olmak üzere toplamda 6500’ün üzerinde ATM’si bulunmaktadır. Ziraat Bankası’nın 25 bini aşkın banka personeli ve 305 milyar TL’nin üzerinde yönettiği varlığı bulunmaktadır. Ülkemizdeki tüm vatandaşın müşteri olduğu ve sıklıkla kullandığı Ziraat Bankası günden güne büyümekte, yaptıkları yenilikleri ve müşterilerinin memnuniyetine dayalı hizmet politikası ile ülkemizin en önde gelen bankası olmayı başarmıştır.

Ziraat Bankası Çağrı Merkezi Telefon Numarası

Ülkemizde yükseköğretim yani üniversite öğrencilerine devlet tarafından verilen KYK kredi ve bursların tahsilat edildiği, birçok öğrencinin kredi kartı ürününü kullandığı, çiftçilere özel uygun faizli krediler ve çiftçi desteklemelerinin verildiği Ziraat Bankası; ülkenin tamamına hitap eden bankacılık hizmetleri ile müşterilerinin her zaman yanında olmuştur. Bireysel, Girişimci ve Kurumsal olarak adlandırılan ana bankacılık kategorilerinde operasyonlarını sürdüren Ziraat Bankası’nın müşterilerine vermiş olduğu hizmetler şu şekildedir; Mevduat Ürünleri, Yatırım Ürünleri, Krediler, Kartlar, Ödemeler, Hizmetler, Sigorta & Emeklilik, Dijital Bankacılık, Başvurular, Dış Ticaret, Nakit Yönetimi, POS Hizmetleri, Dış Kaynaklı Krediler, Gayrinakdi Krediler, Nakdi Krediler.

Ziraat Bankası bünyesinde kurulmuş ve aktif olarak hizmet veren finans kuruluşları ise şu şekilde sıralanmaktadır.; Ziraat Bank International AG, Türk Ziraat Bank, Bosna, Ziraat Banka AD Skopje, Ziraat Bankası (Moskova) CJSC, Kazakistan-Ziraat International Bank, Azer-Türk Bank ASC, Türkmen Türk Anonim Ticaret Bankası (TTJSC Bankası), Özbekistan-Türk Bankası (UTBANK), Ziraat Sigorta A.Ş, Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş, Ziraat Finansal Kiralama A.Ş, Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş, Ziraat Portföy Yönetimi A.Ş, Fintek Finansal Teknoloji Hizmetleri A.Ş, Bileşim Alternatif Dağıtım Kanalları ve Ödeme Sistemleri A.Ş

Ziraat Bankası çağrı merkezi iletişim telefon numarasına gelecek olursak, Zirat Bankası nın 444 lü ve 0850 li olmak üzere iki farklı müşteri hizmetleri iletişim telefon numarası bulunmaktadır. Aşağıda belirtmiş olduğumuz Ziraat Bankası müşteri temsilcisi numarasını 7 gün 24 saat yani haftanın her günü ve her saati dilediğiniz gibi arayabilirsiniz. Ziraat Bankası çağrı merkezi aracılığıyla çalıntı ve kayıp kart başvurularınızı, bireysel ve kurumsal bankacılık işlemlerinizi, kredi ve banka kartı işlemlerinizi, ödeme işlemlerinizi, şifre işlemlerinizi, internet şubesi işlemlerinizi yapabilir; bilgi, istek, soru, öneri, görüş ve şikayetlerinizi bu müşteri hizmetleri aracılığıyla Ziraat Bankası’na iletebilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
444 00 00
0850 220 00 00

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma 2018

Yukarıda vermiş olduğumuz Ziraat Bankası telefon bankacılığı numarasını aradıktan sonra Ziraat Bankası müşteri temsilcisine direk bağlanmak için öncelikle kimlik numaranızı tuşlamalısınız. T.C. kimlik numaranızı tuşladıktan hemen sonra müşteri temsilcisine direk bağlanmak için 2 ve 0 numaralarını tuşlayınız. Belirtmiş olduğumuz rakamları tuşladıktan sonra otomatik bir telesekreter mesajını duyacaksınız, bu mesajı duyduktan sonra hemen 1‘i tuşlayın. Belirttiğimiz tüm tuşlamaların yapılması halinde saniyeler içerisinde Ziraat Bankası çağrı merkezi yetkilisine aktarılacak; hiç vakit kaybetmeden tüm bankacılık işlemlerinizi yapabilecek, müşteri temsilcisinden yardım alabileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Çalışma Saatleri başlıklı makalemizde ziraat bankası çalışma saatleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapılmamış.

Bu yazıya yorum yap